Spotkanie dotyczące sprzęgów cyfrowych DAC

Pliki do pobrania: zaproszenie, formularz
Omówienie europejskiej strategii, polskiego zaangażowania, i europejskiego finansowania wymiany sprzęgów śrubowych na sprzęgi cyfrowe DAC w kolejowym transporcie towarowym
21.10.2024 godziny 10:30 – 13:00 Arche Hotel Puławska Residence
ul. Puławska 361, 02-801 Warszawa


Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego SIRTS organizuje 21 października 2024r w Warszawie spotkanie dotyczące sprzęgów cyfrowych DAC. Spotkanie przeznaczone jest dla:
- kolejowych przewoźników towarowych;
- operatorów centrów logistycznych, portów morskich, stacji rozrządowych;
- właścicieli/użytkowników lokomotyw manewrowych i wagonów towarowych,
- operatorów pooli taborowych udostępniających tabor trakcyjny i ewentualnie towarowy, oraz
- firm świadczących usługi logistyczne z wykorzystaniem transportu kolejowego.


Na spotkaniu przedstawiona zostanie europejska strategia zastąpienia sprzęgów śrubowych sprzęgami cyfrowymi, od konstrukcji sprzęgu do wizji okresu przejściowego. Przedstawione zostaną także informacje o projekcie DACfit, w ramach którego identyfikowane są wyzwania w zakresie wdrażania DAC w istniejącym taborze z wykorzystaniem istniejącego zaplecza warsztatowego. Projekt jest realizowany z udziałem Instytutu Kolejnictwa. Przedstawione zostaną także pierwsze możliwości wykorzystania europejskiego finansowania wymiany sprzęgów śrubowych na sprzęgi cyfrowe DAC ze wskazaniem z jednej strony możliwych strategii podmiotów gospodarczych a z drugiej europejskiego dedykowanego programu, w którym czas na składanie wniosków mija w drugiej połowie stycznia 2025 r. Aplikowanie z sukcesem o pieniądze dedykowane sprzęgom DAC wymaga, aby niezwłocznie uporządkować podstawy do racjonalnych decyzji poszczególnych podmiotów gospodarczych.

Podczas spotkania poza prezentacjami przewidujemy także otwartą debatę o zasadności wdrażania DAC, wyzwaniach z perspektywy polskiej i europejskiej oraz wszelkich innych kwestiach powiązanych ze sprzęgiem cyfrowym, a budzących Państwa zainteresowanie.

Koszt udziału w spotkaniu to 250 netto plus 23% VAT i obejmuje udział, materiały elektroniczne oraz przerwę kawową. Koszt nie obejmuje zakwaterowania. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu zgłoszeniowym do 17 października 2024 r.
osoba odpowiedzialna za organizację spotkania: Karolina Hendler-Michalak 665 674 880 karolina@hendler.pl